TU KAŻDE DZIECKO ROZWIJA SKRZYDŁA

Akademia rodzica

Kampania społeczna

AKADEMIA ŚWIADOMEGO RODZICA

Fundacja Akademii Nauki oraz empik school zapraszają rodziców na bezpłatne warsztaty psychologiczne dotyczące wspierania dzieci w ich rozwoju.

Drodzy Rodzice!
Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzi sobie w życiu. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru. Inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań i wprowadzania drobnych zmian, które mogą czasem przynieść zaskakujące rezultaty.

Tematy i terminy:

13 czerwca 2017 r. godz. 17.00 – 19.00 Pięć sposobów na samodzielną naukę języka obcego Twojego Dziecka - warsztaty dla rodziców dzieci w wieku szkolnym.

19 czerwca 2017 r. godz. 17.00 – 19.00 Dziecko pewne siebie – o zasobach wewnętrznych KAŻDEGO dziecka i o tym, jak je odkrywać wraz z nim - warsztaty dla rodziców dzieci w wieku szkolnym i gimnazjalnym.

20 czerwca 2017 r. godz. 17.00 – 19.00 Sześć Indywidualnych Wzorców Myślenia – klucz do zrozumienia potencjału swojego i dziecka - warsztaty dla rodziców dzieci w każdym wieku.

21 czerwca 2017 r. godz. 17.00 – 19.00 Jak pomóc dziecku przepracować trudne emocje - warsztaty dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Miejsce:
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37
Sala Konferencyjna B

Zapisz się już dziś:
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 61 66 38 700.
Ilość miejsc jest ograniczona i o zapisie będzie decydowała kolejność zgłoszeń!

Oto zagadnienia, które będą poruszane na każdym ze spotkań:

Pięć sposobów na samodzielną naukę języka obcego Twojego Dziecka.

Dzieci podczas nauki nie boją się popełniać błędów. Chętnie mówią, powtarzają, naśladują, fantazjują. Szukają różnych sposobów na wyrażenie tego, co chciałyby zakomunikować poprzez nowe słowa, mimikę, gesty i ruch. Ogromną radość sprawia im eksperymentowanie i odkrywanie czegoś nowego. Najwyższy czas, by powiązać tą naturalną postawę poznawczą z nauką języka. Nawet wówczas, gdy tego języka nie znamy, bo jest to na przykład język chiński. Także wówczas, gdy nie mamy na to czasu. I z takim efektem, by język opanowany przez dziecko został w jego pamięci znacznie dłużej, niż potrwa jego dzieciństwo. Mamy na to 5 sposobów. Łączą one najnowsze osiągnięcia neurodydaktyki z nowymi technologiami. I są w zasięgu ręki.

Dziecko pewne siebie – warsztaty o „zasobach wewnętrznych KAŻDEGO dziecka” i o tym, jak je odkrywać wraz z nim.

Spotkanie jest poświęcone zagadnieniu potencjału, jaki jest w każdym człowieku. Będziemy rozmawiać o „zasobach wewnętrznych” i sposobach ich odkrywania w sobie samym i dziecku. Kontakt z „zasobami wewnętrznymi” wpływa na jakość naszego życia emocjonalnego, sprawia, że mamy pasję, inspirację... Im bardziej jesteśmy zanurzeni w swoim „wewnętrznym skarbcu”, tym lepiej czujemy się sami ze sobą. Dzieci, przed którymi odkryto ich wewnętrzne bogactwo, czują większą pewność siebie w szkole i najczęściej budują lepsze relacje z rówieśnikami. Podczas tych warsztatów rodzice poznają podstawy psychologii skryptowej, techniki docierania do mocnych stron swoich i dzieci, odkryją emocje towarzyszące uczeniu się oraz nauczą kilku praktycznych metod budowania zdrowej pewności siebie u swojego dziecka.

Sześć Indywidualnych Wzorców Myślenia – klucz do zrozumienia potencjału swojego i dziecka.

Psychologowie wyróżnili sześć sposobów funkcjonowania umysłu (tzw. Wzorców Myślenia). Teoria wzorców daje odpowiedź na pytanie, skąd biorą się talenty i możliwości, jak również problemy szkolne. Podczas spotkania odkryją Państwo, jakim Wzorcem Myślenia posługuje się wasze Dziecko. Omówimy potencjały osoby posługującej się konkretnym wzorcem. Odnajdziemy klucz do lepszej komunikacji oraz do rozumienia własnych i dziecięcych potrzeb. Odkryjemy sposób docierania i wzmacniania tego, co w dziecku działa na „plus”. Dotrzemy do skutecznych i prostych sposobów aktywizacji i wsparcia naturalnego potencjału osób posługujących się każdym z sześciu wzorców.

Jak pomóc dziecku przepracować trudne emocje.

Podczas spotkania poznasz naturę emocji swojego dziecka. Odkryjesz techniki i zasady komunikacji, które ułatwią Ci „przepracowanie” wraz z dzieckiem trudnych dla niego emocji i uczuć takich jak złość, lęk, poczucie bezwartościowości. Nasze emocje kierują się swoistymi prawami. Poznanie tych praw pozwala lepiej poruszać się po naszym wewnętrznym świecie i wewnętrznym świecie dziecka. W trakcie warsztatów lepiej zrozumiemy naturę powstawania niektórych napięć i ich wpływu na relacje w rodzinie. Poznamy proste techniki łagodzenia stresów i napięć u dziecka. Będzie to ciekawa i inspirująca przygoda w często słabo znanym nam świecie emocji.

 

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy Akademia Świadomego Rodzica jest dla Ciebie, być może w podjęciu decyzji pomogą Ci wypowiedzi rodziców i nauczycieli, którzy już uczestniczyli w spotkaniach z nami:

„Nie wiedziałam, że psychologia może być tak ciekawa.”

„Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem”.

„Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci. Z radością odkryłam, że wiele rzeczy robię intuicyjnie dobrze i będę teraz bardziej świadoma tego, co się dzieje między mną a dzieckiem”.

„Inaczej patrzę na siebie i swoje dziecko”.

„Ta wiedza bardzo wiele rzeczy zmienia w moim rozumieniu siebie i moich dzieci”.

„Akademia Rodzica jest obowiązkowa, dla każdego świadomego rodzica. Polecam wszystkim swoim znajomym. Rewelacja!”.

 

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Akademii Nauki
Akademia Nauki, ul. Ratajczaka 35/9,
61-816 Poznań, tel. 61 66 38 700

WYBIERZ TEMAT WARSZTATÓW

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Akademii Nauki, Niepubliczną Placówkę Oświatową Akademia Nauki oraz Akademię Nauki M. Hoffman A. Nowacka (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).