Akademia Świadomego Rodzica

KAMPANIA SPOŁECZNA – AKADEMIA ŚWIADOMEGO RODZICA

Fundacja Akademii Nauki,

zaprasza rodziców dzieci w wieku szkolnym jak i przedszkolnym na bezpłatne warsztaty psychologiczne dotyczące wspierania dzieci w ich rozwoju.

 

Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzi sobie w życiu. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru. Inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań i wprowadzania drobnych zmian, które mogą przynieść zaskakujące rezultaty.

 

Tematy i terminy:

11 czerwca 2019 r. (wtorek) godz. 18.00 – 20.00 INDYWIDUALNE WZORCE MYŚLENIA.

Każdy z nas ma swój sposób uczenia się – a więc przyswajania informacji, przechowywania, przypominania i przekazywania ich. To tak zwany indywidualny wzorzec myślenia. Poznanie wzorca uczenia się dziecka może być kluczową pomocą w spożytkowaniu jego zdolności. Duża część tego, co przywykliśmy nazywać trudnościami w nauce wyrasta z tego, że nie rozumiemy, jak funkcjonuje umysł dziecka. Każdy wzorzec potrzebuje odmiennych metod uczenia się, m.in. czytania.

Po warsztatach będziesz wiedział:

  • jaki jest wzorzec uczenia się Twojego dziecka
  • jakie sposoby przekazywania wiedzy pomogą Twojemu dziecku w nauce
  • jak formułować komunikaty skierowane do dziecka, by dziecko  „słyszało”
  • jaki jest Twój własny  wzorzec i najlepsze dla Ciebie sposoby na naukę

12 czerwca 2019 r. (środa) godz. 18.00 – 20.00 BEZ KORZENI NIE MA SKRZYDEŁ.

Dlaczego dziecko w domu rozwiązuje zadania dobrze, a ze szkoły przynosi słabe oceny?

Te warsztaty rzucą nowe światło na tego typu pytania. Nauczymy się, jak pomóc dziecku by lepiej radziło sobie ze stresem i presją w działaniu. Dowiemy się w jaki sposób wzbudzić i rozwijać w dziecku naturalną postawę poczucia własnej wartości, sumienności i kreatywności w uczeniu się. Cechy te są kluczowe w osiąganiu tego co dla dziecka ważne i co będzie stanowiło o jego osobistym sukcesie.

Każdy z wyżej wymienionych warsztatów stanowi odrębną całość.  Dlatego można zapisać się na jeden z wybranych tematów lub wziąć udział we wszystkich.

Miejsce:

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Al. Niepodległości  53, sala Auditorium Maximum

(jadąc samochodem najwygodniej zaparkować na parkingu po drugiej stronie ulicy za byłym hotelem Polonez)

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej AkademiaNauki.pl w zakładce Akademia Rodzica. W razie pytań zadzwoń pod numer 61 66 38 700.

Ilość miejsc jest ograniczona i o zapisie będzie decydowała kolejność zgłoszeń!
Wybierz termin szkolenia