Franczyza edukacyjna, która przywraca dzieciom radość uczenia się?

System edukacyjny utknął w ślepym zaułku.

Rodzice coraz częściej szukają wsparcia dla swoich dzieci poza szkołą. Widzą, że w szkole uczniowie marnują zbyt wiele czasu na żmudne wkuwanie faktów i regułek. 

W dzisiejszych czasach dużo ważniejsze jest kształtowanie w młodych ludziach pewnej życiowej postawy. Postawy opartej na:

  • poczuciu własnej wartości,
  • myśleniu rozwojowym oraz
  • umiejętnościach radzenia sobie ze stresem i emocjami.

Postawy, dzięki której młodzi ludzie będą chętnie podejmować wyzwania. Będą mieć wewnętrzną siłę oraz narzędzia do pokonywania trudności.

Posłuchaj, co zyskują rodzice dzięki zajęciom Akademii Nauki:

Czym jest Akademia Nauki?

Akademia Nauki to sieć franczyzowa.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży, które rozwijają biegłość czytania, uczenia się oraz postawę „poradzę sobie” opartą na poczuciu własnej wartości. W naszej ofercie mamy również kursy rozwijające zdolności matematyczne.

Istniejemy na rynku od 1998 roku i ciągle się rozwijamy. Obecnie działa 36 oddziałów w całej Polsce oraz jeden w Szkocji. Niektóre z naszych ośrodków działają już ponad 20 lat! Rocznie na nasze kursy regularnie uczęszcza ponad 4 000 kursantów.

Obozy dla dzieci

36 oddziałów już działa w całej Polsce

Co dokładnie dziecko potrafi po naszych kursach:

Sprawnie czyta i potrafi się uczyć

Ma świadomość swoich mocnych stron,

Wie jak sobie radzić ze szkolnym stresem

Łatwo zapamiętuje, stosując techniki pamięciowe i mapy myśli,

Odnajduje motywację i entuzjazm by rozwijać swoje zainteresowania i pasje,

Uczy się współpracy w grupie i buduje postawę „poradzę sobie”,

Lepiej się koncentruje

Jeżeli ukończy program Mistrzowie Matematyki, rozwinie inteligencję matematyczną na bardzo wysokim poziomie.

Tak wyglądają nasze Dni Otwarte.

Organizujemy je co roku we wrześniu. Są to bezpłatne prezentacje, podczas których rodzice zapisują swoje dzieci na nasze kursy.

Jaka jest pełna oferta Akademii Nauki?

Mały Odkrywca (3-6 lat)

Cykl trzech kursów dla dzieci w wieku przedszkolnym. Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę, naszą autorską Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka, rozwojowość i poczucie własnej wartości a wszystko to w pełnej przygód fabularyzowanej zabawie.

Mądre Dziecko (7-10 lat)

Cykl czterech kursów dla dzieci z klas 1-4. Celem jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw umiejętności uczenia się oraz przede wszystkim rozwijanie wiary we własne możliwości. Oprócz tego podczas każdych zajęć dzieci wykonują eksperymenty i doświadczenia naukowe, rozbudzając naturalną ciekawość świata.

Uczeń z Charakterem (11-12 lat)

Cykl dwóch kursów dla dzieci z klasy 5 oraz 6. Tutaj dzieci opanowują biegłe czytanie a dzięki technikom pamięciowym i strategiom uczenia się sprawnie i samodzielnie odrabiają lekcje oraz przygotowują się do sprawdzianów. Rozwijają umiejętności społeczne, poczucie własnej wartości i postawę rozwojową.

Nastolatek z Klasą (13-15 lat)

Cykl dwóch kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć. Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji. Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach kursanci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.

zajęcia rozwojowe dla dzieci poznań

Kurs Biegłego Czytania (dla licealistów, studentów i dorosłych)

Osoby po kursie biegle czytają, sprawnie i wydajnie uczą się dzięki Mapom Myśli, Technikom Pamięciowym i Fotograficznemu Czytaniu. Mają wiedzę, która pozwala im kształtować swój mózg, czyli siebie i swój charakter. Potrafią też rozwijać 9 kluczowych cech, które pomagają osiągać w życiu to, co jest dla nich ważne i wartościowe.

Mali Mistrzowie Matematyki (6-7 lat)

Kurs dla dzieci z „zerówki” i klasy 1. Każde dziecko ma talent matematyczny. Celem kursu jest wykształcenie u nich wyobraźni i intuicji matematycznej. Na naszych zajęciach uczą się samodzielnie myśleć oraz rozwiązywać problemy. Wyzwala to dużo radości i podnosi wiarę w siebie. Program oparty jest na najlepszych metodach nauczania matematyki Marii Montessori, Roberta Kaplana oraz Matematyki Wedyjskiej.

Mistrzowie Matematyki (8-13 lat)

Cykl sześciu kursów dla dzieci z klas 2-7. Oprócz programu szkolnego dzieci opanowują dużo bardziej zaawansowane zagadnienia matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Uczymy je samodzielnie myśleć, analizować oraz rozwiązywać problemy – to esencja matematyki. Programy kursów oparte są na najlepszych metodach nauczania Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

Jak budujemy autorytet wśród Rodziców?

Między innymi organizując
AKADEMIĘ ŚWIADOMEGO RODZICA -
bezpłatne warsztaty dla rodziców w całej Polsce.

Marek Hoffman i Roman Nowacki założyciele Akademii Nauki

Jesteśmy przyjaciółmi od liceum. Zawsze łączyły nas zainteresowania rozwojem osobistym. Gdy byliśmy już po studiach, pewnego razu zadzwonił do mnie Marek i rzucił tekstem z Reymonta:

-Ja nie mam nic, ty nie masz nic, więc razem mamy dokładnie tyle… by otworzyć świetną firmę 🙂

Odnaleźliśmy Sławka Wojtczaka – wykładowcę, który podczas studiów uczył Marka technik uczenia się. To on pomógł nam stworzyć pierwszą metodykę kursu szybkiego czytania i technik pamięciowych. Był to kurs dla studentów i dorosłych. Oczywiście w programie nie mogło zabraknąć psychologii i elementów rozwoju osobistego. Kursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem i zawsze gdy pojawiał się na nich jakiś rodzic, od razu słyszeliśmy:

-Koniecznie musicie zrobić taki kurs dla dzieci. To im jest to najbardziej potrzebne.

No i gdy przyszły na świat nasze własne dzieci, to znaleźliśmy motywację, by to zrobić. Jak się okazało – potrzeba była ogromna i to właśnie programy dla dzieci stały się rdzeniem naszej działalności. Marek skupił się na tworzeniu i rozwijaniu metodyk. Ja zająłem się marketingiem i rozwojem sieci.

Dzisiaj Akademia to jedna z wiodących marek na rynku zajęć pozalekcyjnych. Niedawno obchodziliśmy 20-to lecie działalności i doliczyliśmy się ponad 100 tysięcy absolwentów. Oczywiście jak to w życiu, mieliśmy swoje wzloty i upadki. Ale dzięki temu, że codziennie doświadczamy wdzięczności rodziców dzieci chodzących do Akademii, ta pasja, którą mieliśmy na początku, wciąż w nas jest i będzie przez przynajmniej kolejne 20 lat 🙂

Dlaczego warto dołączyć do naszej franczyzy?

Nasze metody to niszowy produkt na rynku.

Jesteśmy pionierami edukacji. Jako pierwsi i dotąd jedyni wprowadziliśmy w tego rodzaju kursach najnowsze osiągnięcia neuronauki. Zrobiliśmy to w sposób bardzo praktyczny dający realne rezultaty. Dzięki tym innowacyjnym metodom, dzieci nie tylko dobrze radzą sobie w szkole ale naprawdę rozwijają skrzydła. Dlatego nasze kursy cieszą się tak dużym
zainteresowaniem rodziców w każdym nowo otwieranym ośrodku.

Z nami stworzysz unikatowe miejsce, które przyciągnie wielu rodziców wraz dziećmi.

Dostaniesz od nas szczegółowo opracowany i przetestowany plan marketingowy...

…, dzięki któremu nie będziesz musiał głowić się nad tym, jak dotrzeć do potencjalnych klientów. Dostarczymy Ci nie tylko instrukcję, jak działać, ale również wszystkie materiały tekstowe i graficzne, będące zapleczem do działań marketingowych. Otrzymasz od nas między innymi:

a. Grafiki do mediów.
b. Profesjonalne zdjęcia.
c. Plan postów na Facebook na 12 miesięcy.
d. Gotowe posty do wykorzystania (na zasadzie kopiuj – wklej).
e. Mnóstwo wartościowych treści.
f. Materiały video.

Gwarantujemy Ci również pełne przeszkolenie zatrudnionej kadry.

Cały zespół otrzyma kompletne wsparcie merytoryczne, a Ty będziesz mieć pewność, że osoby, które zatrudniasz, są w pełni wykwalifikowane i wiedzą, w jaki sposób pracować z dziećmi.

Nie tylko Twoja kadra zostanie odpowiednio wyszkolona.

Również Ty zdobędziesz niezwykle istotne kompetencje, przechodząc zarówno szkolenie metodyczne (takie jak każdy trener) oraz menadżerskie, dzięki któremu dowiesz się, jak prowadzić marketing, jak organizować pracę szkoły, jak prowadzić sekretariat oraz jak prowadzić i zamykać sprzedaż.

Otrzymasz również komplet materiałów metodycznych...

…,które będą Ci potrzebne, by prowadzić zajęcia (podręczniki dla dzieci, bardzo szczegółowe scenariusze, flashcards dla najmłodszych, zestawy do eksperymentów oraz nasze autorskie gry planszowe)

Najpierw zarabiasz Ty, a dopiero później my - nie wymagamy wstępnej opłaty franczyzowej.

Licencje płacisz gdy zbierzesz klientów, kupując dla
każdego dziecka podręcznik.

Nie jesteś sam ze swoim biznesem – na bieżąco udzielamy Ci wsparcia.

Hospitacje video i konsultacje online naszych metodyków z Twoimi
trenerami pozwolą utrzymać Ci wysoką jakość zajęć od pierwszego roku.

Regularnie organizujemy zjazdy właścicieli oddziałów Akademii Nauki...

…połączone ze szkoleniami oraz zjazdy metodyczne, na których omawiamy wszystkie nowości wprowadzane do oferty. Możesz więc być pewien, że zadbamy o Twój rozwój i przez cały czas będziesz mógł liczyć na wsparcie merytoryczne.

Posłuchaj, co mówią franczyzobiorcy o Akademii Nauki:

Prowadzenie oddziału Akademii Nauki to doskonała możliwość dla przedsiębiorczych osób, które chcą wystartować z własnym biznesem. Równie chętnie podejmujemy współpracę z osobami, które już prowadzą edukacyjny biznes np. szkołę językową i chcą rozszerzyć swoją ofertę.

Dla kogo franczyza Akademii Nauki będzie idealna?

Interesują się psychologią i rozwojem osobistym, lubią czytać książki (mile widziane jest doświadczenie w biznesie),

Mają szkołę językową lub inny biznes edukacyjny i chcą mądrze rozszerzyć swoją działalność.

Zjazd metodyczny właścicieli ośrodków i metodyków - Spała 2019

Czujesz, że to coś dla Ciebie?

Dołącz do nas. Dołącz do franczyzy, która:

Właśnie wystartowała rekrutacja dla nowych franczyzobiorców i potrwa tylko do końca marca.

Otwórz oddział Akademii Nauki w swoim mieście i zmieniaj z nami oblicze polskiej edukacji.

Mamy zasadę wyłączności na dany teren. Dlatego w każdym mieście może powstać tylko jeden oddział Akademii Nauki. Jeśli poważnie myślisz o współpracy, to skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Zapraszam Roman Nowacki - współwłaściciel Akademii Nauki

Wypełnij poniższy formularz.
Oddzwonię do Ciebie w ciągu 1-2 dni roboczych.