Dni Otwarte

z lekcjami pokazowymi 2019


Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci.

Zapraszamy Was na tegoroczne Dni Otwarte w Akademii Nauki, które odbędą się w Pabianicach przy ulicy Ossowskiego 45:


3 września (wtorek);
06-07 września (piątek i sobota);
13-14 września (piątek i sobota);
26 września (czwartek);

Na dzieci, czekają tu ciekawe zajęcia, na których będą bawić się i uczyć, wykonają ciekawe eksperymenty naukowe i odkryją swoje talenty. Rodzice będą mogli przekonać się, że każde dziecko ma olbrzymi potencjał do zapamiętywania, czytania czy matematyki, który można rozwijać!


Dla kogo są dedykowane dni otwarte?


Dni otwarte są dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć zajęcia i poznać metody, którymi uczymy.

Jeżeli Twoje dziecko długo odrabia lekcje, nie lubi czytać, ma problemy z koncentracją i spędza zbyt dużo czasu przed tabletem i telefonem, to koniecznie powinieneś zjawić się z nim na naszych dniach otwartych.

Jeżeli masz wrażenie, że szkoła, nie rozwija w pełni potencjału Twojego dziecka, jego poczucia własnej wartości, umiejętności czytania czy talentu matematycznego, to również znajdziesz tu zajęcia dla siebie.

Zapraszamy także rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, abyście mogli przekonać się, jak fascynującą zabawą może być nauka czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego i dlaczego warto nauczyć dziecko czytać zanim pójdzie do szkoły.

W Akademii Nauki uważamy, że każde dziecko może rozwijać swoje zdolności.

Jaki jest harmonogram dni otwartych?


LEKCJE POKAZOWE DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH


Mały Odkrywca - Lekcja pokazowa kursu dla dzieci 3–4-letnich i rodziców
sobota / 09.00–10.00 /

Przekonasz się, jak duże korzyści przynosi rozpoczęcie zabaw z czytaniem we wczesnym dzieciństwie. Doświadczysz, ile radości niesie to ze sobą oraz jak duży wpływ ma na rozwój intelektualny i emocjonalny Twojego dziecka.

Mały Odkrywca - Lekcja pokazowa kursu dla dzieci 5–6-letnich i rodziców
sobota / 9.00-10.00 /

Dowiesz się, jak dzięki odpowiednim zabawom dzieci mogą szybko nauczyć się czytania oraz jakie kluczowe znaczenie ma to dla ich poczucia pewności siebie, kiedy już pójdą do szkoły.

Mali Mistrzowie Matematyki- Lekcja pokazowa dla dzieci 6-letnich i rodziców
piątek / 16.45–17.45 /
Zobaczysz, jak fascynujący dla małych dzieci może być nauka matematyki. Dowiesz się, jak bawimy się z dziećmi, by nauczyć je myślenia strategicznego i pobudzamy wyobraźnię przestrzenną, umiejętność wyciągania wniosków, a także wiele innych praktycznych umiejętności posługiwania się na co dzień wiedzą matematyczną. Kurs został opracowany na podstawie metody „Math Circle” profesora Roberta Kaplana z Uniwersytetu Harvarda.

Teddy English- Angielskie dla dzieci w wieku 2-7 lat
wtorek / 16.45–17.15 / - 2-4 latki
wtorek / 17.30–18.00 / - 5-7 latki
Zobacz jak wyglądają lekcje angielskiego Teddy Eddie dla dzieci w wieku  2-7 lat. Za innowacyjne podejście metoda dostała nominację do  brytyjskiej nagrody ELTons. Kursy zawierają wyjątkowo duży zasób słów,  który jest wprowadzany i ćwiczony ZAWSZE w całych zdaniach. Dziecko  poznaje język w zabawach, historyjkach i piosenkach, tak jakby chodził  do angielskiego przedszkola. Dzieci po kursach TE są komunikatywne, gdyż  kursy są zaprojektowane tak aby były jak najbliżej naturalnego  przyswajania języka. Teddy Eddie umożliwia całkowite zanurzenie w  języku, dzięki czemu dzieci myślą i komunikują się po angielsku..


LEKCJE POKAZOWE DLA DZIECI SZKOLNYCH


Mądre Dziecko Dobry Początek- Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas I i II oraz rodziców
sobota/ 10.30–11.45 /

Zobaczysz, jak podczas zajęć Twoje dziecko uczy się czytania i skutecznie podnosi jego biegłość, doskonale się przy tym bawiąc; a także, jak rozwija swoją zdolność koncentracji. Dowiesz się, jak wspólnie możemy zbudować w dziecku przekonanie „poradzę sobie”.

Mądre Dziecko- Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas III i IV oraz rodziców
sobota / 10.30–11.45 /

Dowiesz się, co takiego sprawia, że dzieci na naszych zajęciach nie mogą doczekać się treningu czytania. Zobaczysz, jak grając w Gniew Smoka, można uczyć się tabliczki mnożenia, ortografii czy dat historycznych. Zobaczysz, jak przeżywanie emocjonujących przygód w grach fabularnych, może rozwijać wewnętrzne przekonanie „poradzę sobie” i uczyć budowania coraz lepszych relacji z rówieśnikami.

Uczeń z Charakterem- Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas V i VI oraz rodziców
sobota / 12.00–13.15 /
Dowiesz się, jak poprzez odpowiedni trening na naszych zajęciach sprawić, by Twoje dziecko samodzielnie i w krótszym czasie odrabiało lekcje, a także dostawało lepsze oceny w szkole. Pokażemy Ci, co robimy, by dzieci rozwijały poczucie własnej wartości i zaczęły wierzyć w siebie i co za tym idzie, pewniej czuły się na lekcjach oraz w grupie rówieśników.

ROBOTECH
sobota / 12.00–13.00 / i /13.15-14.15/
Inteligentny dom dla lalek? Autonomiczne pojazdy? Roboty chodzące,  balansujące i jeżdżące? To możliwe dzięki autorskiej płycie do  programowania! Ożywiamy klocki i inne ulubione zabawki - nadajemy im  nowy wymiar. Przez cykl "Jak to działa?" młodzi konstruktorzy dowiadują  się jak działają urządzenia, które nas otaczają, a zainspirowani  najbliższym światem techniki tworzą i realizują własne projekty. Na  potrzeby tych projektów programujemy w Scratch i Arduino. Zupełnie przy  okazji uczymy się logicznego i analitycznego myślenia oraz jasnego  wyrażania swoich oczekiwań. Programowanie uczy wytrwałości i uważności  oraz dążenia do celu.Programujemy w parach, a konstruujemy w grupach  przez co praca w zespole staje się naturalnym procesem.


LEKCJE POKAZOWE PROGRAMÓW „MISTRZOWIE MATEMATYKI” dla dzieci szkolnych oraz rodziców

piątek / 16.45–17.45 / Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas 0, I i II
piątek / 18.10–19.10 / Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas III i IV
piątek / 18.10–19.10 / Lekcja pokazowa kursu dla dzieci z klas V i VI
Zobaczysz, jak fascynujący dla małych dzieci może być nauka matematyki. Dowiesz się, jak bawimy się z dziećmi, by nauczyć je myślenia strategicznego i pobudzamy wyobraźnię przestrzenną, umiejętność wyciągania wniosków, a także wiele innych praktycznych umiejętności posługiwania się na co dzień wiedzą matematyczną. Kurs został opracowany na podstawie metody „Math Circle” profesora Roberta Kaplana z Uniwersytetu Harvarda.


Kwantowy Umysł
26.09 czwartek / 18.00–19.00 /
Doświadczysz, jak poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach można opanować spójny system uczenia się, który znacząco przyspieszy Twoje tempo i komfort przyswajania informacji. Podczas prezentacji doświadczysz, jak duży postęp możesz osiągnąć w biegłości czytania, a także poznasz jedną z wielu technik pamięciowych.

Dlaczego warto wziąć udział w dniach otwartych?

 • To jedyna okazja, aby skorzystać z bezpłatnych lekcji pokazowych;
 • Twoje dziecko samo oceni, jak bardzo podobają mu się zajęcia;
 • Poznasz trenerów, którzy uczą dzieci w Akademii Nauki;
 • Poznasz rodziców, którzy już nam zaufali i kontynuują edukację swoich dzieci;
 • Zobaczysz naszą placówkę, w której odbywają się zajęcia;
 • Sprawdzisz jak wygląda dojazd do Akademii;
 • Dostaniesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania;


Zarezerwuj sobie miejsce na Dniach Otwartych Akademii Nauki. Wypełnij formularz kontaktowy. Zadzwonimy do Ciebie i uzgodnimy szczegóły. Wyślemy Ci również przypomnienie 14 dni oraz 1 dzień przed wydarzeniem.

Liczba miejsc jest ograniczona i wyłączymy możliwość zapisu, gdy zbierzemy założoną liczbę rodziców z dziećmi.
  Termin szkolenia jaki Cię interesuje


  Newsletter

  Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój adres e-mail: