AKADEMIA NAUKI


Prowadzimy kursy rozwijające biegłość czytania, uczenia się oraz poczucie własnej wartości dla dzieci i młodzieży.

Uważamy, że każde dziecko może być bardziej odprężone w szkole, jeżeli posiada pewne kluczowe kompetencje, do których należą:
 • Sprawne, biegłe czytanie: większość szkolnej nauki opiera się na czytaniu
 • Umiejętne zapamiętywanie: techniki pamięciowe, piktogramy, mapy myśli, ułatwiają uczenie się i przypominanie sobie informacji wtedy, kiedy są one potrzebne
 • Koncentracja
 • Myślenie matematyczne: umiejętność rozwiązywania problemów i biegłe rachowanie.
W ciągu 20 lat pracy z dziećmi zauważyliśmy, że przy odpowiednim wsparciu, każde dziecko może je rozwinąć i w efekcie uczyć się w atmosferze odprężenia i radości.

Traktujemy uczenie się całościowo, jako pewną postawę, dzięki której możemy osiągać w życiu to, co jest dla nas ważne i wartościowe. Nazywamy ją Naturalną Postawą do uczenia się.

Opiera się ona na cechach, które także rozwijamy w Akademii Nauki. Należą do nich m.in.:
 • Rozwojowość - przekonanie, że inteligencja jest zdolnością, którą można rozwijać,
 • Poczucie własnej wartości - przekonanie że już jestem wartościowym człowiekiem,
 • Optymizm pozytywne nastawienie do siebie i swoich możliwości.
Dziecko, u którego rozwinięte są te cechy, może w większym stopniu doświadczać swojej sprawczości w szkole, gdyż jest bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzy w znaczenie wysiłku.

System edukacyjny nie skupia się na rozwijaniu Naturalnej Postawy Uczenia się. Z czasem, w wyniku różnych doświadczeń dzieci zaczynają uczyć się błędnej postawy do nauki, które sprawiają, że dziecko:

 • wierzy, że nie może się zmienić (już taki jestem) - postawa stałościowa,
 • wierzy, że nie jest wartościowym człowiekiem - poczucie bezwartościowości,
 • negatywnie ocenia siebie i swoje możliwości – postawa pesymistyczna.

 • Konsekwencją jest unikanie wyzwań, rezygnacja z wysiłku, gdy zadanie jest trudne i wymagające, co prowadzi do stresu, zniechęcenia oraz zagubienia entuzjazmu i radości z uczenia się.

  Co nas wyróżnia na tle innych placówek?  Akademia Nauki to centrum edukacyjne, gdzie prowadzimy kursy dla dzieci i młodzieży rozwijające kluczowe kompetencje, w formie fabularnych gier przygodowych. Stosujemy wiele autorskich rozwiązań i metod, takich jak:

 • Nauka Czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego,
 • Trójstopniowa Metoda Regulacji,
 • Skala Gotowości Do Uczenia się,
 • 9 Diamentowych Cech

 • i wiele innych, które pomagają dzieciom w nauce i odkrywaniu swoich mocnych stron. Oprócz tego, stawiamy na uczenie się pełne entuzjazmu i poznawanie świata przez eksperymentowanie, dlatego dzieci oprócz treningów wykonują na zajęciach dużo badań i doświadczeń naukowych.

  Co dokładnie oferujemy dla Twojego Dziecka:  KURSY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH (3-6 lat)

  Mały odkrywca


  Cykl kursów dla dzieci w wieku 3, 4, 5 oraz 6 lat. Celem tych kursów jest umożliwienie dzieciom odkrywanie świata poprzez eksperymentowanie oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Mali Mistrzowie Matematyki


  Kurs dla dzieci w wieku 6 lat. Na tym kursie każde dziecko rozwija swój matematyczny talent. Program kursu oparty jest na najlepszych metodach nauczania matematyki Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  KURSY DLA DZIECI SZKOLNYCH (7-15 lat)

  Mądre Dziecko


  Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3 oraz 4. Celem jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw umiejętności uczenia się oraz rozwijanie wiary we własne możliwości.


  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Uczeń z Charakterem


  Cykl kursów dla dzieci z klasy 5 oraz 6. Tutaj dzieci uczą się biegle czytać, sprawnie i samodzielnie odrabiać lekcje i uczyć się dzięki poznanym na kursie technikom i metodom pamięciowym. Rozwijają umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Nastolatek z Klasą


  Cykl kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija tutaj sprawność i biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć. Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji. Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach dzieci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.


  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Mistrzowie Matematyki


  Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3, 4, 5 oraz 6. Oprócz programu szkolnego dzieci opanowują dużo bardziej zaawansowane zagadnienia matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Uczymy je samodzielnie myśleć, analizować oraz rozwiązywać problemy - to esencja matematyki. Programy kursów oparte są na najlepszych metodach nauczania matematyki Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  Po naszych kursach dziecko:


  • sprawnie czyta i potrafi się uczyć,
  • ma świadomość swoich mocnych stron,
  • wie jak sobie radzić ze szkolnym stresem,
  • łatwo zapamiętuje, stosując techniki pamięciowe i mapy myśli,
  • odnajduje motywację i entuzjazm by rozwijać swoje zainteresowania i pasje,
  • uczy się współpracy w grupie i buduje postawę „poradzę sobie”,
  • lepiej się koncentruje,
  • jeżeli ukończy program Mistrzowie Matematyki, rozwinie inteligencję matematyczną na bardzo wysokim poziomie.

  Jak wyglądają zajęcia w Akademii Nauki?


  To co robimy, robimy z pasją i zaangażowaniem. Tworzymy coraz to nowocześniejsze programy i doskonalimy nasze metody pracy. Jak wyglądają zajęcia w Akademii Nauki?

  Kto uczy dzieci?


  Każdy z nas doświadczył tego, że bardziej lubił te lekcje w szkole, które prowadzone były przez sympatycznych, pełnych energii nauczycieli, którzy potrafili zarażać swoją pasją.

  Dlatego nasz zespół, to ludzie mający pasje, talenty i bogate zainteresowania, twórczy, kreatywni, wychodzący poza schematy. Są to osoby, które uwielbiają się uczyć, rozwijać swoje możliwości i, co najważniejsze, potrafią inspirować do tego dzieci i młodzież.
  Misję Akademii Nauki realizujemy nie tylko poprzez kursy i szkolenia komercyjne, ale również jesteśmy zaangażowani w programy formatu NON PROFIT, takie jak Szkoła 2020, Akademia Nauczyciela, Akademia Rodzica, Cała Polska Czyta Dzieciom, za co zostaliśmy dwukrotnie uhonorowani Statuetką Kampanii ABC XXI.

  Gdzie odbywają się zajęcia?


  Wszystkie zajęcia poznańskiej Akademii Nauki odbywają się w centrum przy ulicy: Ratajczaka 35/6

  Jak się z nami skontaktować?
  Telefon stacjonarny: 61 66 38 700
  Telefon komórkowy: 664 135 035
  E-mail: poznan@akademianauki.pl

  Jak wyglądają zapisy?


  Zapisy realizujemy podczas Dni Otwartych. Skontaktuj się z nami i zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową, po której zdecydujecie, czy nasze zajęcia są dla Was :)

  Wszystkie informacje o Dniach Otwartych znajdziesz tutaj: https://akademianauki.pl/lekcje-pokazowe/

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami! Zapewniamy, że będzie odkrywczo i ciekawie.